top of page

מחזור לא סדיר וכניסה להריון

עודכן: 4 ביולי 2023


כשרוצים להכנס להריון באופן טבעי חשוב במיוחד שהמחזור יהיה סדיר, כדי שיהיה קל לזהות את הימים הפוריים. בכל מקרה, אם המחזור לא סדיר זה מראה שיש איזו בעיה. לפני הכל, כדאי להבין מה ההגדרה של מחזור לא סדיר, אני פוגשת נשים שחושבות שהמחזור שלהן נחשב לא סדיר אם הוא לא מגיע כל 28 יום, זו טעות. מחזור יכול לנוע בין 24 יום ל36 יום ועדיין יחשב כסדיר. מחזור לא סדיר הוא מצב בו לא ניתן בכלל לצפות מתי תגיע הוסת, ויכולים לעבור כחודשיים ויותר בלי מחזור. אם המחזור שלך רק מקדים או מאחר בכמה ימים, אבל מגיע כל חודש, זה בסדר גמור, זה נחשב סדיר, את יכולה לנשום ולהמשיך למאמרים הבאים, למשל לקרוא איך לדעת מתי את מבייצת אם באמת המחזור בלתי צפוי

כדאי לבדוק מספר דברים עם הרופא שלך לפני שאת מחפשת את ההסברים הרגשיים לאי סדירות של המחזור -

בקשי לבדוק את מצב ההורמונים ואם יש לך שחלות פוליציסטיות. אם השחלות פוליציסטיות, זה אומר שהביציות לא מבשילות כמו שצריך בזקיקים שלהן, ושהביוץ לא קורה כפי שאמור להיות, מה שמפריע לך להכנס להריון. אם את יודעת שיש לך שחלות פוליציסטיות - כדאי לדעת שתזונה יכולה לאזן מאוד ולשפר את מצבך, וזה חשוב כי יש קשר בין שחלות פוליציסטיות לרמות אינסולין ולנטייה לסוכרת. דיקור ורפלקסולגיה יכולים לאזן מצב הורמונלי, וגם משפרים בריאות. במידה ואין סיבה רפואית ברורה לכך שהמחזור לא סדיר, יכול להיות שהבעיה במקום אחר לגמרי.

הנה כמה סיבות רגשיות לאי סדירות של מחזור

המחזור אמור לתת לך קצב, הוא אמור להיות סדיר

דימום שלא בזמן, או מחזור לא סדיר, רומזים שמשהו עם הקצב הפנימי שלך יצא מאיפוס, אולי את מנסה להתקדם בקצב מהיר מכפי יכולתך, או אולי דווקא מרגישה תקועה.


שימי לב איפה בחיים שלך את מרגישה שאת לא פועלת בקצב שנכון לך איפה מלחיצים וממהרים אותך, או מאטים אותך.

זה יכול להיות קשור להריון עצמו, אולי את לא מרגישה בשלה להיות אמא עדיין, אולי את ממהרת את עצמך, כדי להספיק להרות וללדת את כמות הילדים שתכננת. אולי את מרגישה שאת איטית מדי, שכולן כבר בהריון, ורק את לא. או שאת מרגישה שאת צריכה להספיק המון דברים ומנסה להתקדם במקביל עם כמה נושאים מהותיים עבורך.


כדי להגיע למצב של קצב מאוזן, את צריכה לזהות איפה את לא בקצב שנכון לך, ולהתאים את הקצב החיצוני לקצב הפנימי.

חשוב לזכור שהמחזור הוא רק הסימפטום ולא שורש הבעיה, ככל שתהיי קשובה לקצב הפנימי שלך ותפעלי לפיו, כך המחזור יסתדר.

אי סדירות המחזור פשוט מבטאת את היציאה מהקצב הנכון לך.

לפעמים אי סדירות של המחזור תבטא רצון פנימי כפול - להאיץ ולהאט.

רצון להשאר צעירה וגם להתבגר יכול ליצור מסר כפול לגוף. זה יכול לקרות דווקא לנשים בגיל 40+ עם ילדים, שגם רוצות מאוד להראות צעירות, ואולי שוקלות ללדת ילד נוסף, וגם רוצות שהמחזור כבר יפסק, כי הוא מטרד עבורן.

עוד דבר שגיליתי - יש קשר הדוק בין הלב לרחם.

אלה שני איברים שנותנים לנו קצב, על שניהם אנחנו לא שולטים, הם לא רצוניים, למרות שאפשרי לנו להשפיע עליהם ועל הקצב שלהם. שניהם עוסקים בתנועה ניקוי - הלב מתכווץ ומזרים את הדם , מנקה אותו, ומעשיר אותו בחמצן, הרחם מתכווצת ומנקה את עצמה באמצעות הדם ומכינה מקום להריון.

לפעמים, אם יש פגיעה בלב, אם מישהו מת לנו ולא הצלחנו לעכל את הכאב, הרחם תקח חלק מהכאב ותדמם את הכאב של הלב. הרחם והלב עובדים יחד.

הלב רוצה דברים ומניע אותנו להשיג אותו. הרחם עושה מקום ומאפשרת לנו דרך תיזמון מדוייק לקבל מה שאנחנו רוצות, היא בוראת ויוצרת מה שאנחנו רוצות.

חפשי את הקשר בין הרחם שלכן ללב, תראי מה כואב לך.

הרחם מאפשרת לנו להתנקות מכאבים שעברנו במשך החודש, אם יש רגשות קשים, היא לפעמים תדמם יותר, כדי לשחרר אותנו מהכאב הרגשי.

כדי להתחבר לרחם ולהבין אותה, אני ממליצה על המדיטציה הזו לפוריות, הרבה נשים שהקשיבו למדיטציה הבינו פתאום את הרחם שלהן ונכנסו באופן טבעי להריון.

1,055 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page