top of page

מועקה בחזה - כאבים בחזה


מועקה בחזה

5 סיבות רגשיות למועקה בחזה או כאבים בחזה

לפני שאני מתחילה לדבר עם הסיבות הרגשיות למועקה בחזה - חשוב לי לציין שאם אתם סובלים ממועקה בחזה - קודם כל תלכו לרופא, לבדוק שאין בעיה פיזית בלב. מועקה בחזה יכולה ברמה הפיזית לרמוז שהלב שלכם לא בסדר, ושהוא עומד לפתח התקף לב. לא להזניח ולא לחכות עם תחושות של מועקה בחזה או דפיקות לב מואצות! אם הלכתם לרופא ועשיתם בדיקות והלב בסדר, אתם מוזמנים לקרוא את הסיבות הרגשיות שאפרט כאן:

מועקה בחזה יכולה להופיע מכמה סיבות -

1. לחץ, בעיקר אם יש צורך לקבל החלטה מהר ולא יודעים להחליט.

הלב אחראי על הרצון שלנו, אם אנחנו רוצים דברים סותרים או לא מצליחים לבחור - הוא מתבלבל ונלחץ. כשמחליטים לא להכנס לדרמה, לא להשאב אליה, זה מקטין מיד את המועקה.


2. אם לאורך זמן אנחנו נמצאים במצב של קונפליקט שקשור ללב

למשל - גבר שבוגד באישתו, מצד אחד הוא אוהב את המאהבת ורוצה לחיות איתה, אבל לא רוצה לפרק את המשפחה, מאחר ומשפחה זה ערך חשוב בעיניו והוא קשור לילדים ולבית, - מצב כזה יכול ליצור מועקה פיזית ממשית בלב, גם אם הלב במצב מעולה. הפתרון במצב כזה הוא לבחור. לא להשאר במציאות של קונפליקט ושקר. ככל שבוחרים מהר יותר ושלמים עם ההחלטה ככה הלב נרגע. או אדם שאוהב את האנשים במקום העבודה אבל לא אוהב את העבודה עצמה. או אוהב את העבודה אבל מרגיש שהוא שחוק ורוצה שינוי. בטיפול שלי אני עוזרת להגיע לתחושה של שלמות בכל בחירה שבוחרים בה.


3. לב עמוס - לב שרוצה יותר מדי

אנשים שרוצים הרבה, שיש להם המון חלומות והמון רצונות, ולא משחררים רצונות ישנים - זה יכול ליצור עומס על הלב. מגיעים אליי לקליניקה אנשים שסוחבים חלומות ילדות שכבר מזמן לא רלוונטים, כמו חשק בצעצוע מסויים אחרי שכבר גדלנו, רצון להיות בארץ שכבר לא נחיה בה או להקים משפחה עם אהוב שכבר מת. במצב כזה אני פשוט מנקה אנרגטית את הלב מכל החלומות שכבר לא רלוונטים, ומרפאה את הצער ותחושת הפספוס על כל מה שלא הוגשם.


4. לקחת ללב - אנשים שכואבים כאב של אחרים

מועקה בלב יכולה להגרם כשלוקחים ללב צרות ובעיות של אחרים. אני רואה את זה הרבה עם אימהות שרוצות שהילדים שלהם "יסתדרו", ימצאו זוגיות, עבודה, בית. אבל לא רק. אני רואה את זה גם עם ילדים שכואבים את הכאב של ההורה שלהם, כי ההורה לא מטפל בעצמו. גם לפעמים בין בני זוג, כשאחד רגיש יותר מהשני. לאנשים רגישים מאוד יש נטייה טבעית להרגיש מה אחרים מרגישים, מתי כואב להם, ולפעמים באופן לא מודע לוקחים על עצמם כאבים של אחרים. אנשים כאלה יכולים ממש להכנס לדיכאון מצפייה בחדשות ולשבת לבכות מול הטלויזיה. אנשים רגישים צריכים לשמור על עצמם יותר מאשר אחרים, כמו שאדם שאלרגי לחלב צריך לשים לב מה נכנס לו לפה יותר מאדם רגיל, אנשים רגישים צריכים לשים לב איזה תכנים הם צורכים, עם מי הם מסתובבים, ומה הם מרגישים, כדי לבחור להיות איפה שנעים להם, ועם מי שנעים להם להיות, אחרת זה ממש קשה. ההמלצה לאנשים שנוטים לקחת ללב היא להשאר במרכז של עצמם, מקורקעים ונוכחים, להקפיד שלא להתערבב רגשית עם אחרים, לדבר פחות עם חברים שנמצאים באופן תמידי במצוקה, ולא לצפות הרבה בחדשות. כשהערבוב הוא עם בני משפחה, מומלץ מאוד להגיע לטיפול שנקרא קונסטלציה משפחתית ועושה סדר בלב, הקלה גדולה ושחרור מכאבים שלקחנו על עצמנו שלא שייכים לנו.


5. אובדן של אדם אהוב

כשמאבדים מישהו שיקר לנו, הלב נשבר. רק טבעי שתתלווה לאובדן תחושה פיזית של מועקה וכאב לב. התחושה היא שהלב מתרסק, נשבר לרסיסים, וצריך ממש לאסוף את החלקים מחדש ולחבר אותם. לקוחה שהגיעה אליי חודש אחרי מות בעלה הגיעה עם מועקה גדולה בחזה שהתחילה שבועיים לפני שנפטר מחלה. היא היתה קשורה אליו מאוד והרגישה ריקנות גדולה עם מותו. היה הרבה כאב לב שהיא היתה צריכה להתמודד איתו ולעבור דרכו בעזרת הטיפול. כבר בפגישה הראשונה היא הרגישה הקלה גדולה והצליחה לנשום שוב. תוך פגישות ספורות המועקה נעלמה לחלוטין ושמחת החיים חזרה אליה. באופן כללי מועקה בלב היא תחושה שתופיע בעיקר אצל אנשים טובים ונדיבים. אנשים עם לב גדול יפגעו יותר בלב, כי הם משתמשים בו יותר מאשר אדם ממוצע. הם אכפתיים ונדיבים ומאוד רוצים בשביל אחרים שיהיה להם טוב, וצריכים ללמוד איך לא להעמיס על הלב שלהם. אחד הדברים שיכול להקל מאוד על תחושה של מועקה בחזה זה פשוט לנשום נשימות עמוקות וגדולות לחזה, מאחר והמועקה משפיעה על הנשימה ומקטינה אותה, כל הרחבה של הנשימה תשחרר חלק מהמועקה. הטיפול שאני מציעה מאפשר הקלה מיידית על תחושת המועקה, ופתרון אמיתי שנוגע בשורש הבעיה ולא רק בסימפטום. אם התחברתם לאחת הסיבות למועקה בחזה, חשוב לי שתדעו שזה ניתן לפתרון, ושלא צריך להסחב עם זה. תחושה ההקלה והשחרור שמתארים הלקוחות שלי אחרי הטיפול היא מדהימה. ובכל אופן - קודם לבדוק אצל רופא שהלב בסדר ברמה הפיזית.איך לא לקחת ללב


יערה הגיעה אליי מותשת, עייפה, שחוקה,

מלאת חרדות לגבי פרנסה בגלל משבר בענף בו עבדה,

עם מועקה כבדה בחזה, דפיקות לב וקושי לישון בלילה.

הבטן שלה היתה נפוחה וכואבת מלחץ וגאזים,

העורף נוקשה, וגם היתה חורקת שיניים ביום ובלילה.


כששאלתי מה היא רוצה מהטיפול איתי היא ענתה: לא לקחת ללב.

היא רצתה שיהיה לה שקט. שתוכל להתרכז ולתפקד.


יערה הרגישה תובענות רבה בעבודה שלה מצד לקוחות שאת חלקם לא סבלה,

אבל בו זמנית הרגישה שאין לה ברירה אלא לעבוד איתם,

בגלל החרדות לגבי הפרנסה.

היא הרגישה שאין לה בכלל חופש בחירה, וכך איפשרה ניצול ואף התעללות מלקוחות.

לא היה לה לא יום ולא לילה. היא הרגישה שאין לה חיים, רק עבודה.


הדבר הבסיסי שעשינו בטיפול הראשון היה ללמד אותה להפריד בין החיים לקריירה,

להבין שהקריירה היא לא החיים שלה, ושיש לה בחירה.

ניקינו רגשי נחיתות שהיו, אשמה, בושה שהיו קשורים בכלל לאירוע טראומטי מהעבר שלה.


היא יצאה עם הקלה מיידית וישנה בלילה נפלא, רמת האנרגיה שלה עלתה והמועקה פחתה.


בפגישה השנייה היא סיפרה שהיא רוצה להפסיק לעבוד עם חלק מהלקוחות הקשים שלה,

היא התחילה לשים גבול לזמני העבודה שלה ולא לענות לטלפונים בכל שעה ובכל מצב.


בהמשך לימדתי אותה להתחבר לשפע פאסיבי, שפע שמגיע ללא מאמץ,

מאחר וידעה רק איך להשיג דרך מאמץ ומלחמה.

אחרי הפגישה הזו פתאום התחילו לפנות אליה לקוחות חדשים, בלי שהתאמצה.


היא למדה לנוח, ולכבד את עצמה גם כשלא עושה.

היא למדה לכבד את האנרגיה שלה ואת הזמן שלה ולא לתת אותו בלי הגבלה למי שדרש.


בסוף סדרה של 4 מפגשים היא יצאה שמחה, שלמה, עם הקלה עצומה, שקטה ורגועה,

ולמדה לא לקחת יותר ללב מה שלא מתאים לה לקחת.205 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page