top of page

פוריות טבעיתפוריות טבעית - מתי אפשר להיכנס להריון טבעי 6 מצבים בהם עדיף לא ללכת לרופא פוריות לא בכל מצב כדאי לרוץ לרופא פוריות. כמו שלא כל מחלה דורשת ביקור אצל רופא. ולא כל כאב ראש דורש משכך כאבים. לפעמים זה רק מפריע לגוף להחלים. אני מאמינה שהריון הוא דבר טבעי, לרוב הנשים הוא אמור להיות טבעי. כשהולכים לרופא - טבעי שימליץ על הליכים רפואיים, אלה הכלים שלו, זה מה שהוא יודע. זה לא אומר שזה הדבר הכי נכון, בטח לא לכל אחת ולא בכל מצב. היום יותר ויותר אני רואה רופאים שפתוחים לשיטות טבעיות כמו דיקור, רפלקסולוגיה ודמיון מודרך, עדיין רופא הוא רופא והוא מחוייב לתת לך טיפול רפואי, וזה מה שיתן, אם תגידי לו שאת מנסה שנה, גם אם את יכולה להרות טבעי והכל בסדר עם אברי הרבייה שלך. הוא פשוט יקרא לזה בעיית פוריות לא מוסברת. אני לא מצליחה להבין איך רופא שלא מצליח להבין או להסביר מה הבעיה - חושב שהוא זה שיפתור אותה. לא כל דבר אפשר לתקן עם תרופות והליכים רפואיים, אם היה אפשר אז היו אחוזי הצלחה גבוהים הרבה יותר להפריות. עוד לא נתקלתי ברחם שאפשר להכריח אותה להרות. אם אין שום בעיה בגוף, אני לא רואה סיבה לבקש מרופא להתערב. הנה כמה מצבים בהם עדיף לחזק פוריות טבעית ולא למהר להגיע לטיפולי פוריות:

1. אם עברו רק חודשים ספורים מאז שמחליטים שרוצים ילד והסיבה ללכת לרופא היא בעיקר חוסר סבלנות. לפעמים לוקח זמן לעכל את הרעיון, לפעמים בן הזוג רוצה ילד אבל לא מיד, לפעמים האישה באמצע משהו - תואר, תפקיד חשוב, מעבר דירה, וזה פשוט עוד לא הזמן. לחץ וחוסר סבלנות ברוב המקרים גורמים לנו להחלטות שעולות לנו ביוקר, אם זה לחץ להתחתן, או לחץ למצוא עבודה, לחץ לקנות דירה או כל לחץ שהוא. אישה שיודעת שהיא לחוצה, כדאי שתטפל קודם בלחץ, לא ברחם. חבל לעבור טיפולים ובדיקות פולשניות רק בגלל לחץ. עוד סיבה טובה לטפל בלחץ - כי חבל שגם ההריון יהיה בלחץ, הלידה בלחץ ואז גם ההורות תהיה לחוצה. אנחנו אמורים להנות מכל הדרך, ולא להיות בחרדה ולחץ מתמידים.

2. אישה שלא באמת יודעת מתי הביוץ שלך ואם קיימה יחסים סביב הביוץ בחודשים שעברו. כל כך הרבה נשים לא יודעות בכלל מתי הן פוריות, ושהריון יכול לקרות רק בחלק מהחודש. ההמלצה לעשות סקס יום כן יום לא, היא בגלל שיותר קל לרופאים לתת המלצה כזו מאשר להסביר לנשים איך לקחת אחריות על הפוריות שלהן ולזהות לבד, ללא מעקב זקיקים או ערכות ביוץ מתי הביוץ מתרחש. אני ממליצה בחום על הספר "שיטת המודעות לפוריות" אם זה המצב, (בקישור הזה גם יש הנחה למבקרי האתר שלי) הסיכויים להכנס להריון בימים הפוריים הם גדולים מאוד, וכל מה שצריך זה ללמוד כמה סימנים פשוטים שהגוף נותן בימים האלה. לנסות להכנס להריון בלי לדעת אם יש ביוץ ואיך יודעים מתי יהיה, הוא כמו ללכת למסע קניות בלי לדעת מתי החנות נפתחת ומתי המבצע מתחיל. בזבוז זמן ואנרגיה.

3. אם המחזור הוא נורמלי וסדיר ללא גלולות ההגדרה של מחזור נורמלי וסדיר היא מחזור שנע בין 24-36 יום. אם המחזור ארוך או קצר יותר, או שיש סימנים כמו דימום משתנה, פעם קל, פעם כבד, יכול להיות שיש בעיות בביוץ, ואז כדאי ללכת לרופא שיבדוק את הסיבות הבאות: ייצור יתר של פרולקטין, שחלות פוליציסטיות, ממנפאוזה מוקדמת, או בעיות בבלוטת התריס. יש הסברים נרחבים בספר שיטת המודעות לפוריות. כמו כן יש מצבים בהם לא יהיה ביוץ באופן זמני - מחלה, הנקה, נסיעות, עודף פעילות גופנית, ירידה או עלייה חדה במשקל, מתח. אין טעם להמשיך לנסות להיכנס להריון טבעי אם אין ביוץ. ממליצה שוב לקרוא את הספר שיטת המודעות לפוריות, לא כל הרופאים מודעים לסיבות האלה להעדר ביוץ ולבדיקות שצריך לעשות. אגב, אם את שומרת נידה והמחזור קצר מ28 יום, יכול להיות שאת סובלת מעקרות הלכתית, שזה אומר שאת פוריה אבל הביוץ נופל בימי הנידה ולכן ההריון לא קורה. יש פתרונות טבעיים לכך, כגון שיטת אביבה, דיקור, צמחי מרפא, תזונה, יש גם פתרונות רפואיים - תרופות שדוחות את הביוץ.

4. אם בן הזוג עבר בדיקת זרע והיא תקינה. הדבר הראשון שצריך לבדוק והכי פשוט לבדוק הוא הזרע של בן הזוג. אין טעם ללכת לרופא פוריות ולעשות בדיקות פולשניות לפני שמבררים אם הבעיה היא אצל בן הזוג. את מצב הזרע ניתן הרבה מצבים לשפר דרך תזונה נכונה, דיקור, ספורט, ושינוי כמה הרגלי חיים, כמו לא ללבוש תחתונים הדוקים מדי.

5. אם האישה צעירה. אני שומעת על יותר מדי מקרים של נשים צעירות מאוד ופוריות שהגיעו לטיפולי פוריות בלי לתת לעצמן צ'אנס, ובדרך שיבשו לעצמן את המחזור, את הרירית של הרחם, עברו גירוי יתר שחלתי והגיעו למצבים מאוד לא נעימים. יש לי מטופלות שהגיעו אליי אחרי 3 שנים בהן לא נקלטו להריון, ואז נקלטו בקלות באופן טבעי, ברגע שעבדנו על כמה נושאים בחיים שלהן ופתרנו אותם. האישה צריכה לבדוק עם עצמה אם באמת זה הזמן שלה לילד, אולי זה מוקדם, או מהר, או כרגע לא מתאים. אם יש זמן, כדאי להנות ממנו.

6. כשהלב אומר שזו לא הדרך אישה יודעת מהי הדרך שלה כשהיא מחוברת לעצמה וללב שלה. הכרתי נשים שידעו שיכנסו להריון בהפרייה וכך קרה, והכרתי כאלה שידעו שיכנסו באופן טבעי, וכך קרה. הכרתי גם נשים שידעו בליבן שבן הזוג לא מתאים ובגללו הן לא נקלטות, ואז הן התגרשו ונקלטו בקלות עם גבר אחר. תאמיני לתחושות שלך. אם את מרגישה שזו לא הדרך שלך, הדרך הרפואית, אז כנראה שלא. באותה מידה אם את מרגישה שכך יגיע הילד שלך - לכי על זה. תבחרי רופא שמרגיש לך שיתמוך, שאיתו הילד יגיע, ואל תחששי. אם את לא בטוחה מה הלב שלך אומר לך, זה זמן טוב להחזיר אותך לעצמך, למרכז שלך, לשקט שלך, להחזיר לך את הבטחון שלך שאבד, את האמונה בעצמך ובגוף, את הבטחון שהבחירות שלך טובות ונכונות, שאת יודעת מה טוב לך ולגוף שלך, ואת יודעת מהי הדרך שלך להצליח.


24 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page