top of page

עקרות הלכתית - פתרונות לא רפואיים

עודכן: 17 בינו׳


עקרות הלכתית היא מצב בו זמן הביוץ נופל בתוך תקופת הנידה

זה יכול לקרות במצב בו הזמן בין וסת לוסת הוא קצר מ24 יום, או במצב בו זמן הדימום ארוך, הנידה מתארכת וכך נוצר מצב בו שוב ושוב מפספסים את הביוץ ואז גם כשהאישה פורייה והזרע נהדר - קשה מאוד להכנס להריון. זו לא באמת עקרות, למרות שהתוצאה היא קושי להרות.


אני לא מתלהבת מפתרונות רפואיים, כזו אני.

לא מצליחה להבין למה אישה פוריה לגמרי צריכה לעבור טיפולי פוריות, שבמקרה הטוב רק לא נעימים, ובמקרה הרע יכולים לסכן את הגוף, לכן אני רוצה להתייחס לכמה אפשרויות שיכולות לעזור להיכנס להריון באופן טבעי במצבים שמוגדרים כעקרות הלכתית, ואני מבינה שלא כולן מכירות אותם.


1. במצב בו הדימום נמשך הרבה ימים, ובעיקר אם יש גם כאבי מחזור -


אני ממליצה על שיטת שרמן, זו שיטה שמלמדת לרוקן את הדם בשירותים, אני עצמי למדתי אותה בשנת 2007, בפעמים הראשונות שהשיטה נלמדה, ומשתמשת בה עד היום בהצלחה, יכולה להעיד על עצמי שהיא קיצרה לי את הדימום משבוע ל3-4 ימים.

לפעמים כל מה שצריך זה קיצור של יום יומיים כדי להספיק את הביוץ.

2. במצב בו הזמן בין וסת לוסת קצר מ-24 ימים


יש את שיטת אביבה שזו שיטה בה דרך תרגילי התעמלות. מפעילים את אברי הרבייה, ויכולים להשפיע עליהם. אני יודעת שיש תרגילים מיוחדים שיכולים להזיז את הביוץ וממש להאריך את המחזור מוסת עד וסת.


3. פתרון הלכתי 

אני יודעת מהלקוחות שלי שבמצבים מסויימים יש רבנים מסויימים שנותנים היתרים לקיצור הנידה. אני לא מכירה אותם אישית, אבל מאמינה שאם אישה מאוד רוצה היתר היא תשיג אותו. אין כמו כוח רצון ונחישות.

מטופלת כתבה לי בעבר על הרב דוד ביגמן ממעלה גלבוע, שאישר קיצור של 7 נקיים, ואני מבינה שיש על הנושא מחלוקות.
לקוח דתי שלי אמר שקיים פתרון הלכתי שנקרא טבילה כפולה, שמאפשר לטבול פעם אחת מיד בתום הדימום ופעם שניה אחרי 7 נקיים. שווה לבדוק גם לגבי זה עם הרב. אני אישית לא מבינה בתחום הזה.


4. הקשבה לגוף - שזה הפתרון הכי טבעי בעיניי.


בעיקר אם המחזור היה בסדר לפני החתונה, ואז השתנה והשתבש אחרי החתונה, הייתי בודקת אם יש חלק פנימי לא מודע או מודע שמתנגד להריון.


היתה לי לקוחה דתייה שפחדה מאוד מהלידה, עוד לפני שנכנסה להריון.

אחרי ששחררנו את הפחד שלה, המחזור הסתדר לה מעצמו ונקלטה טבעי.

לקוחה אחרת רצתה ללמוד לפני שהיא הופכת לאמא, וכשהבינה את זה - הרפתה, סיימה את הלימודים ונקלטה בקלות.


לקוחה נוספת הבינה שהיא חיה עם בעל מתעלל ולא באמת רוצה ילדים ממנו, ובעקבות הקושי להרות הבינה שהיא חייבת לעזוב אותו וחזרה להורים שלה שתמכו בה.


עוד דפוסים שיכולים לשבש את הביוץ הם דפוסים שקשורים לפספוס.


מי שמרגישה שהיא מפספסת או מפסידה זמן,אולי פספסה בחור אחר שרצתה, או שרצתה לחיות חיים אחרים,אולי היא בלחץ גדול של זמן ומרגישה שדברים לא מסתדרים לה, אולי מישהו יקר לה מת ומאז החיים שלה השתבשו, אולי היא פעם היתה ברת מזל והיום מרגישה שאיבדה את זה.


היתה לי לקוחה שהכל זרם לה בחיים עד שחוותה השפלה גדולה בעבודה שלה, ומאז הרגישה שהכל השתבש לה, גם הביוץ. היינו צריכות לעבוד על הטראומה שחוותה מול הבוסית שלה, ורק אז הגוף חזר לבייץ בצורה מסודרת.


הגוף פשוט מבטא את מי שאנחנו בכל רגע, ולפעמים הריפוי מגיע במקומות שהכי חשובים וכואבים לנו, כי אחרת לא נשים לב ולא נצמח.


בכל מקרה צריך לזכור שהגוף הוא שלנו, אפשר וכדאי להקשיב לו ואז אפשר להשפיע עליו הרבה יותר בקלות ובנועם. :)
אם יש לך שאלה לגבי העבודה שלי ואם היא מתנגשת עם ערכי הדת שלך,אני ממליצה לפנות למי שהוא סמכות עבורך ולשאול, אני עובדת גם עם חרדיות וחסידיות מהארץ ומהעולם, אבל חשוב לי שתבואי שקטה ושלמה.

אני לא דתיה אבל מאמינה באלוהים בלב שלם.


הנה סמס משמח שקיבלתי מלקוחה דתיה שבררה עליי עם רב מקובל:


147 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page