דף הבית >> כאבים כרוניים >> מאמרים על כאבים >> מעי רגיז

מעי רגיז - מה הוא אומר?

מעי רגיז יכול להווצר כאשר יש נטייה להכניס דברים פנימה בלי לבדוק מספיק, אם זה מתאים לו, אם זה טעים, אם זה יותר מדי, זה גם ברמה הפיסית (להתנסות במאכלים שונים), וגם ברמות אחרות - להכניס פנימה ידע רב ומוגזם.

הדרך של הגוף להתמודד עם עודף המידע, החוויות והאוכל שנכנס פנימה, בלי בחירה מספקת, הוא להוציא מהר החוצה, בלי לעכל עד הסוף, גם כדי לפנות מקום לחדש.תופעת לוואי ליציאות המהירות היא שהגוף בעצם לא מקבל את כל מה שהוא צריך, אין לו זמן לספוג את כל חומרי המזון והנוזלים שהוא זקוק להם, וכך נוצרת חוויה של חוסר, גם ברמות אחרות.

הגוף עובד קשה מאוד כדי להכניס פנימה, אבל לא מרוויח כל מה שהוא יכול וגם לא נהנה בסוף, כי הדברים שנכנסים יוצאים מיד החוצה, ועוד עם כאבים.

בנוסף קיימת תחושה של פחד להחמיץ הזדמנות ולכן יש "בליעה" של חומר כדי לא לפספס משהו. התוצאה היא שקשה לדעת מה טוב ומה לא טוב מה נכון עבורו ומה לא נכון עבורו ובעצם נוצרת חוויה של תפסת מרובה לא תפסת. וזה מתבטא בגוף במעי הדק שמפריד בין מה שטוב ונחוץ לגוף ומה שלא.

נושא חשוב אחר שקשור הוא סבלנות.

מערכת העיכול פועלת בצורה הטובה ביותר כשהקצב הוא נכון לנו, כשיש סבלנות לאכילה, כשלא ממהרים מיד לרוץ אחרי האוכל, נותנים זמן לעכל, ויש סבלנות ליציאה בסוף - זה מאפשר להיות בקצב טוב והעיכול אופטימלי.
חוסר סבלנות לגב
י כל אחד משלבי ההזנה והעיכול ייצור בעיות במערכת כולה.
הרבה אנשים שסובלים מעצירות - פשוט אין להם סבלנות לשבת בשירותים, הם ממהרים, ככל שעובר הזמן המעיים סופגות יותר מים מהצואה והיא מתקשה, והעצירות מתגברת. כך נוצר לופ קלאסי של עצירות.
חוסר סבלנות יכול כמובן ליצור גם את ההיפך, הגוף מבין שאין זמן לעכל, ומוציא במהירות רבה מדי את הפסולת מהגוף.
כל גוף והדפוס שלו.

מאמר נוסף על כאבי בטן

כדי להבין בעצמך את הגוף שלך - כדאי להרשם כאן -

סודות התרגוף - השאלות שיתנו לך את התשובות שחיפשת
* indicates required


 

 

 

  
 
תרגוף / פוריות
ברשתות החברתיות

   
..................................................
 
תרגוף / כאבים כרוניים
ברשתות החברתיות

   
 
 
 

 
רינת גל  ן   052-8200082     ן   rinat.galo@gmail.com
לייבסיטי - בניית אתרים