דף הבית >> דימוי גוף >> להתחיל לעשות ספורט

איך להתחיל לעשות ספורט

במשך השנים הגיעו אליי כמה לקוחות שמאוד אוהבות להתעמל, ולעומת זאת כמה לקוחות שממש אין להן חשק לזה, לא אוהבות ספורט, לא מצליחות להתמיד, לא נהנות מזה.

שאלתי את עצמי, איך ומתי מאבדים את זה, את ההנאה מהתעמלות, מתנועה?

 כשאני מתבוננת בילדים, הם מאוד פעילים, ככל שהם קטנים הם זזים יותר, קופצים, מטפסים, רוקדים, רצים, ממציאים תרגילים ותנועות, הם לא קוראים לזה ספורט, הם פשוט נהנים לזוז. זה טבעי להם.

גם לא אכפת להם להזיע, לא מפריע להם.

אז איך מאבדים את האהבה לזוז, ואיך מחזירים אותה?

כשבדקתי עם אחת הלקוחות שלי למה היא לא עושה ספורט (למרות שכל המשפחה עשתה מנוי בחדר כושר עם בריכה), זיהינו אמונה שהיתה לה שאומרת "אני לא אוהבת ספורט"

כשהיא חשבה על ספורט היא נזכרה בשיעורי חינוך גופני בביה"ס שלה, היא נזכרה בתחרותיות, בריצות בשיא החום או בשיא הקור באמצע יום הלימודים , היא נזכרה במורים שלה להתעמלות שלא ממש נהנו ללמד קבוצה של תלמידים שבעיקר חפשו איך לנוח, היא נזכרה שזה השיעור בו קיבלה ציון נמוך ביחס למקצועות אחרים.

כל אלה גיבשו אצלה את האמונה והמסקנה שהיא לא טובה בזה, לא אוהבת את זה, זה לא בשבילה וזה לא כיף.

עם הגישה הזו, לא היה לה חשק אפילו לנסות להתחיל.

ברגע ששחררנו בטיפול את האמונות הישנות לגבי ספורט, היא החליטה לנסות ללכת לחוג אחד שהמליצו לה עליו, וגילתה להפתעתה שיש הבדל גדול מאוד בין שיעורי חינוך גופני בביה"ס עם מורה שחוקה להתעמלות, לבין חוג פילאטיס מקצועי עם מדריכה קשובה שנהנית מהמקצוע שלה, היא נהנתה מהתרגילים וגילתה שבעצם היא אוהבת ספורט, היא נהנית לנוע, והגוף שלה מרגיש נפלא אחרי כן.

אחר כך היא נזכרה וסיפרה לי כמה היתה חזקה בתור ילדה, איך היתה מטפסת ועושה תרגילים וממציאה ריקודים ולמדה לעשות לבד גלגלונים על יד אחת.

בחורה כזו, היתה עלולה כל החיים לחיות בתחושה שזה לא בשבילה ולהרגיש רע עם הגוף שלה, כשבעצם בבסיס הגוף שלה מאוד אוהב וצריך פעילות גופנית.

אני יודעת שיש אנשים שפיזית הגוף שלהם פחות צריך ספורט, כמו אנשים שפחות צריכים שינה, אבל אם אתם כאלה שהגוף שלכם צריך ספורט, אבל אתם חושבים שאתם לא אוהבים ולא צריכים ספורט - זה ממש עוול לגוף. זה כמו להכריח אותו לישון רק 5 שעות כשהוא זקוק ל7.

 

 



 
 
תרגוף / פוריות
ברשתות החברתיות

   
..................................................
 
תרגוף / כאבים כרוניים
ברשתות החברתיות

   
 
 
 

 
רינת גל  ן   052-8200082     ן   rinat.galo@gmail.com
לייבסיטי - בניית אתרים