דף הבית >> כאבים כרוניים >> מאמרים על כאבים >> כאבי בטן

כאבי בטן

למאמר על כאבי מחזור ליחצי כאן

בבטן נמצאים אברים פנימיים רבים, - שרובם עוסקים בעיכול, הוצאת החומרים המזינים מתוך המזון, ניקוי הגוף מרעלים ופסולת לאחר המיון (מה מועיל ומה מזיק).

כמו שהגוף ממיין עבורנו איזה חומרים מתוך המזון והשתייה לספוג ואיזה לשחרר מהגוף - כך הוא עוסק במיון החוויות שאנחנו עוברים והלמידה שלנו.

מערכת העיכול מייצגת את הדרך בה אנחנו לומדים וחווים דברים.

בכל חוויה שאנחנו עוברים יש דברים שאנחנו צריכים ודברים שלא. אם אנחנו נתקעים עם חלק שעדיף היה לשחרר - יהיה לזה ביטוי גוף. אם זה קורה באופן קבוע - יכול להווצר כאב כרוני, או תופעות של עיכול כמו עצירות, שלשולים, מעי רגיז ואף טחורים.

אפשר לראות קשר ישיר בין הדרך בה אנחנו לומדים לבין העיכול הפיזי שלנו.-

אנשים שמעכלים מהר ונוטים לשלשול - יהיו כאלה שלומדים מהר ושוכחים מהר, ועלולים להרגיש שלא מרוויחים, לא לגמרי סופגים את החומר. לומדים למבחן, ומיד אחר כך שוכחים הכל. הם גם יסלחו בקלות רבה יותר.

אנשים שמעכלים לאט ונוטים לעצירות - לפעמים תהיה להם נטייה לשמור גם חפצים ישנים, לא לדעת למיין מה לזרוק ומה להשאיר. כך גם עם חוויות - עלולים להתקע עם חוויה קשה, או למשוך יותר מדי מערכות יחסים שהגיע הזמן לסיים אותם.

כשיש עודף של חוויות או חוויות שאנחנו לא רוצים בהן - זה כמו לאכול יותר מדי ו/או אוכל שאנחנו לא רוצים.
במצב נורמלי - הגוף פשוט מעכל ומשחרר מהמערכת את מה שמיותר, פיזית - דרך המעיים.... כשהגוף משחרר כל מה שמיותר בקצב שנכון לנו - יש יציאות טובות והבטן לא מתנפחת.
כשאין לנו זמן לעכל (למשל, כי יש לחץ), הגוף לא משחרר את הפסולת, גם ברמה הפיזית אבל גם ברמה הרגשית, ואנחנו נשארים עם חוויות שאין להן מקום בגוף.
כאבי הבטן פשוט מבקשים התייחסות לרגשות שתקועים שם.
גאזים ונפיחויות יעידו על נסיון להתמודד עם הרגשות דרך הגיון, ניתוח הבעיות ותכנון.

עצירות קשורה לתקיעות. כשיש עצירות כדאי לחפש איפה יש תקיעות בחיים, מה לא זורם כפי שמצפים. עצירות קשורה גם לחוסר סבלנות (צריך לחכות שזה יצא).

כדי לשפר את המצב של העיכול ולהפחית כאבי בטן צריך מצד אחד ללמוד לא להכניס כל דבר פנימה מיד - פיזית - לבחור מה לאכול, כמה לאכול, איך לאכול. ומצד שני לקחת את הזמן לעכל ולשחרר.

ולבחון במקביל עם איזה רגשות קשה לנו להתמודד, איזה רגשות קשים תקועים לנו במערכת וחוזרים על עצמם ביומיום, ולמצוא את הדרך שלנו לשחרר אותם.

כאבים חזקים בבטן שאין להם לכאורה שום סיבה - הם הרבה פעמים רגשות קשים שמאוכסנים בגוף, ומחכים שישחררו אותם.

בטיפול שלי אני מזהה את הרגשות האלה, מתי נוצרו ומה הסיבה להם, ומנקה אותם, מה שמשפיע מיידית על הבטן ומשחרר את הכאבים כבר בפגישה הראשונה.

כדי להבין לבד את הגוף שלך - כדאי להרשם כאן -

סודות התרגוף - השאלות שיתנו לך את התשובות שחיפשת
* indicates required

למאמר על מעי רגיז
  
 
תרגוף / פוריות
ברשתות החברתיות

   
..................................................
 
תרגוף / כאבים כרוניים
ברשתות החברתיות

   
 
 
 

 
רינת גל  ן   052-8200082     ן   rinat.galo@gmail.com
לייבסיטי - בניית אתרים